Acer Aggressive: okazje są wśród średniaków z GPW i na rynku mieszkaniowym

Fundusz planuje emisje kolejnych certyfikatów w kwietniu, lub maju tego roku

Opublikowano: 2013-02-19

Po styczniowej subskrypcji, w której Acer Aggressive FIZ pozyskał 3,8 mln zł, fundusz planuje wkrótce kolejne emisje certyfikatów o wartości kilku milionów złotych.

– W tym roku planujemy przynajmniej jeszcze jedną emisję, prawdopodobnie w kwietniu lub maju. Mam nadzieję, że uda się pozyskać wpłaty na łącznym poziomie co najmniej kilku milionów, powiedział Fiz.pl zarządzający funduszem Jakub Głowacki.

Wpłaty w III styczniowej emisji wyniosły 3,846 mln zł. Aktualna wartość aktywów funduszu wynosi z kolei 10,926 mln zł. Strategia Acera to projekty inwestycyjne na rynku nieruchomości (tzw. pierwsza faza deweloperska) poprzez spółki celowe, okazje inwestycyjne wśród małych i średnich spółek notowanych na GPW oraz wykorzystywanie instrumentów pochodnych, celem zwiększenia/zmniejszenia alokacji na wybraną klasę aktywów.

– Nasze nastawienie do rynku w tym roku wygląda następująco: wybrane małe i średnie spółki mogą zaliczyć wzrost o kilkanaście do kilkadziesięciu procent, a cały rynek ok. 10 % wzrost. Negatywne nastawienie do rynku nieruchomości (szczególnie mieszkaniowego) stanowi szansę na pozyskanie potencjalnych okazji inwestycyjnych – dodał zarządzający Acer Aggressive.

Jakub Głowacki, doktor nauk prawnych, jest zarządzającym i pomysłodawcą Acer Aggressive FIZ. Jest również współzałożycielem i jednym z wiodących akcjonariuszy notowanego na GPW Quercus Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych S.A.