Amathus FIZ jednym z oferentów na spółkę Polskie Tatry

Amathus FIZ złożył ofertę na zakup 71,87% akcji spółki

Opublikowano: 2013-07-12

Ministerstwo Skarbu Państwa wystawiło na sprzedaż spółkę Polskie Tatry. Jedną z ofert na zakup 71,87 proc. akcji spółki złożył m.in. Amathus Fundusz Inwestycyjny Zamknięty.

Nie ucichły jeszcze echa przetargu na Polskie Koleje Linowe (PKL) a rozpoczął się wyścig o kolejną firmę kontrolującą inne atrakcje Zakopanego, w tym m.in. tamtejszy Aqua Park, trzy zespoły hotelarskie i trzy obiekty gastronomiczne. W zeszłym roku firma ta wypracowała 17 mln zł przychodów, ale zanotowała stratę netto na poziomie 450 tys. zł.

O Tatry Polskie starają się, obok wspomnianego Amathus FIZ, Polskie Koleje Górskie należące do czterech podhalańskich gmin (Zakopanego, Bukowiny Tatrzańskiej, Kościeliska i Poronina) oraz funduszu Mid Europa Partners, zakopiańska spółka Nosalowy Dwór, Zdrojowa Invest, znany inwestor Zbigniew Jakubas, a także Adam Kawczyński, łódzki inwestor, ktory niedawno zadeklarował wsparcie dla pogrążonego w kłopotach finansowych dewelopera Ganta.

Według informacji na stronie internetowej Amathus FIZ należy do Amathus TFI S.A., które jest niezależnym towarzystwem funduszy inwestycyjnych, działającym na licencji nadanej przez Komisję Nadzoru Finansowego. Przy okazji uzyskiwania licencji podawano, że większościowym akcjonariuszem Amathusa jest spółka z sektora hotelarskiego – Wawel-Imos International.