BPS TFI przejmuje zarządzanie ECI Skarbiec RE FIZAN

Wartość aktywów brutto funduszu sięga ok. 800 mln zł.

Opublikowano: 2013-01-17

BPS Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych przejmie zarządzanie notowanym na Catalyst funduszem inwestycyjnym ECI Skarbiec Real Estate Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Aktywów Niepublicznych, wynika z raportu bieżącego funduszu.

Dotychczas funduszem zarządzał Skarbiec TFI. Obligacje FIZAN-u zadebiutowały na Catalyst w kwietniu ubiegłego roku. ECI-Skarbiec RE FIZAN zabezpieczył emisję obligacji certyfikatami inwestycyjnymi funduszu o wartości dwukrotności emisji. Prezes Europejskiego Centrum Inwestycyjnego (ECI) Jakub Sagan stwierdził wtedy, że fundusz planuje kolejne duże projekty i nie wyklucza wręcz sięgnięcia po finansowanie na rynku głównym GPW.

Fundusz pozyskał z obligacji ponad 45 mln zł na zakup i finansowanie projektów. Ponadto prezes nie wykluczał wówczas, że spółki portfelowe ECI-Skarbiec Real Estate FIZ Aktywów Niepublicznych wyemitują obligacje w celu pozyskania finansowania na realizację komercyjnych projektów deweloperskich.

Fundusz dysponuje ok. 150 tys. m.kw. powierzchni komercyjnej w tym takich projektach w Warszawie jak NewCity w pobliżu Galerii Mokotów, hala targowo – wystawiennicza Marsa Park i parki logistyczne Annopol i Anlogistyk. Wartość aktywów brutto funduszu sięga ok. 800 mln zł.