Copernicus Capital TFI myśli o przejęciach w segmencie fiz

Towarzystwo jest aktualnie liderem pod względem zgromadzonych aktywów w swoim segmencie TFI

Opublikowano: 2013-01-17

Copernicus Capital TFI spodziewa się dobrego roku w segmencie funduszy zamkniętych i oczekuje, że dokona przejęć funduszy od innych TFI, powiedział portalowi fiz.pl Wojciech Jabłoński, zastępca dyrektora departamentu Corporate Finance Copernicus Capital TFI.-Spodziewamy się dalszego rozwoju naszych usług. Spodziewamy się przejmować fundusze od innych TFI oraz tworzyć nowe. Ciągle dostosowujemy się do zmian rynkowych – mówi fiz.pl Jabłoński.

Rynek dedykowanych funduszy inwestycyjnych zamkniętych aktywów niepublicznych rozwija się od roku 2005.

– Obecnie ten segment rynku funduszy wszedł w dojrzałą fazę rozwoju. Charakteryzuje się ona m. in. tym że na rynku funkcjonuje kilkaset podmiotów tego typu obsługiwanych przez kilkanaście TFI, spośród których wytworzyła się ścisła czołówka liderów. Inną charakterystyczną cechę dojrzałej fazy rozwoju jest wzmożone przenoszenie zarządzania funduszy pomiędzy TFI oraz pojawienie się procesu likwidacji funduszy. Inna cecha to upowszechnienie się wiedzy nt. tego typu rozwiązań pośród przedsiębiorców, doradców prawnych i podatkowych oraz instytucji finansowych. Z punktu widzenia rozwoju rynku niebagatelne znaczenie ma wzrost atrakcyjności tych usług w związku ze spadkiem cen za administrowanie funduszem – ocenia zastępca dyrektora departamentu Corporate Finance Copernicus Capital TFI.

Wojciech Jabłoński podkreśla nadto, że Copernicus Capital TFI jest pionierem tego typu usług, funkcjonuje na rynku od 2005 roku i bylo wielokrotnie liderem.

– Silna marka której podstawą jest wysoka jakość świadczonych usług pozwoliła w ostatnim roku pozyskać kilkunastu klientów oraz powiększyć portfel aktywów zgromadzonych w naszych funduszach. Obecnie CC TFI zajmuje I miejsce pod względem zgromadzonych aktywów pośród TFI oferujących tego typu usługi – konkluduje Jabłoński.