FIZ Comarchu inwestuje w telemedycynę

Fundusz tworzy pierwszą w Polsce platformę telemedyczną

Opublikowano: 2013-03-24

CCF FIZ, należący do jednej z największych firm informatycznych w Polsce – Comarchu, systematycznie rozwija swój „projekt przyszłości” na styku informatyki i medycyny, czyli iMed24.

Jest to sztandarowy projekt CCF FIZ. Działalność firmy skupia się na tworzeniu i rozwijaniu pierwszej polskiej platformy telemedycznej. Oferuje ona oprogramowanie bazujące na sieci internetowej , dzięki któremu pacjent i lekarz mogą pozostawać ze sobą w stałym kontakcie. iMed24 oferuje również oprogramowanie do zarządzania gabinetem, przychodnią, siecią placówek medycznych oraz rozliczenia z NFZ.

- Nasz projekt w medycznym IT to inwestycja w przyszłość. Jest troską całego zarządu – podkreśla prezes Comarchu prof. Janusz Filipiak.

Obroty sprzedaży spółki w 2012 roku wyniosły 7 mln zł. W tym spodziewany jest wzrost przychodów. Firma zapowiada start w przetargach na kontrakty z NFZ, które odbędą się pod koniec roku. Według słów członków zarządu Comarchu przedsięwzięcie wciąż ponosi koszty inwestycji i rozwoju, co pokazują ubiegłoroczne wyniki CCF FIZ. Fundusz, wraz ze spółkami w których posiada udziały, zanotował 12 mln zł straty operacyjnej w 2012 roku wobec 7,6 mln zł straty na tym poziomie w 2011 roku.