FIZ z grupy MCI realizuje połączenie firm księgowości online

Helix Ventures Partners FIZ z grupy MCI Management łączy swoją spółkę Cloud Planet z firmą Skanuj.to

Opublikowano: 2014-08-11

Cloud Planet to dostawca usług księgowości online szybkafaktura.pl, a Skanuj.to to dostawca rozwiązań automatyzujących rozpoznawanie danych z dokumentów księgowych.

Cloud Planet w ramach swoich produktów dostarcza internetowe rozwiązanie do wystawiania faktur, obsługi magazynowej, prowadzenia KPiR w ramach systemu dostępnego online. Spółka buduje w Polsce jedną z największych sieci partnerskich biur rachunkowych i współpracuje z bankami PKO BP i BOŚ Bank.

Skanuj.to ze swojej strony udostępnia platformę online do rozpoznawania danych z zeskanowanych dokumentów księgowych oraz zapewnia integrację z najpopularniejszymi systemami finansowo-księgowymi i ich automatyczne zasilanie danymi z przetworzonych dokumentów.

W rezultacie połączenia powstanie „najbardziej atrakcyjna” na rynku oferta usług finansowo-księgowych dla klientów z sektora MŚP oraz dla biur rachunkowych. Decyzja o połączeniu obu spółek i stworzeniu wspólnej usługi ma na celu zaadresowanie potrzeb w zakresie sprawnej wymiany informacji pomiędzy biurem rachunkowym i jego klientami.

Rozszerzona oferta zapewni rozwiązanie nie tylko do wystawiania faktur i prowadzenia księgowości ale generalnie zwiększy jakość i dostępność informacji oraz w pełni zautomatyzuje obieg dokumentów księgowych pomiędzy klientem a biurem rachunkowym. Spółki planują zakończyć integrację swoich produktów w drugiej połowie 2014 r.