Zakończenie emisji certyfikatów Opera Venture Capital FIZ

Opera TFI S.A. podało, że zakończyła się założycielska emisja certyfikatów inwestycyjnych Opera Venture Capital FIZ – nowego funduszu, którym będzie zarządzało towarzystwo. W wyniku jej przeprowadzenia udało się ulokować 15 000 certyfikatów serii A i B. W chwili obecnej łączna …

Opublikowano: 2012-08-01

Opera TFI S.A. podało, że zakończyła się założycielska emisja certyfikatów inwestycyjnych Opera Venture Capital FIZ – nowego funduszu, którym będzie zarządzało towarzystwo. W wyniku jej przeprowadzenia udało się ulokować 15 000 certyfikatów serii A i B. W chwili obecnej łączna kapitalizacja funduszu wynosi 100 mln zł.

Opera Venture Capital FIZ jest wspólnym projektem Opery oraz Krajowego Funduszu Kapitałowego. Inwestycje funduszu mają być skupione na projektach o szerokich perspektywach rozwoju – głównie w sektorze informatyczno-telekomunikacyjnym oraz energetycznym.

Ponadto FIZ chce także inwestować swoje aktywa w przedsięwzięcia związane z komercjalizacją wynalazków. Jak podaje Opera TFI S.A. szerszy zakres informacji na temat nowego funduszu będzie dostępny po zakończeniu procedury jego rejestracji.