Ipopema 30 FIZAN wystąpiła do UOKiK o zgodę na przejęcie Alumetalu

Aktywa Alumetalu w 2012 roku przekroczyły 100 mln euro

Opublikowano: 2014-05-23

Ipopema 30 Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Aktywów Niepublicznych (FIZAN) złożył wniosek do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) o wydanie zgody na przejęcie spółki Alumetal, produkującej aluminiowe elementy m.in. dla Volkswagena.

Grupa Alumetal prowadzi działalność w branży produkcyjnej aluminiowych stopów odlewniczych i jest wiodącym na rynku polskim oraz jednym z największych w Europie producentów wtórnych aluminiowych stopów odlewniczych.

Spółka podaje na swojej stronie internetowej, że grupa zanotowała ponad 200 mln euro przychodów w 2012 roku, a eksport stanowi 45% sprzedaży. Aktywa grupy w tym okresie przekroczyły 100 mln euro.

Na początku bieżącego roku pojawiły się informacje, że Alumetal może trafić na giełdę, a wartość ewentualnej pierwotnej oferty publicznej szacowano na 200-500 mln zł. Wówczas sugerowano, że akcje w ofercie miały sprzedawać główny akcjonariusz fundusz private equity Abris, który dysponował 55,6 proc. kapitału.

Warto pamiętać, że Ipopema tworzy fundusze zamknięte na zlecenie. W ubiegłym roku podobną operację zastosowano przy transakcji kupna ZPC Solidarność przez Coliana. W tej transakcji wykorzystano Ipopema 21 FIZ.