KGHM I FIZAN poszukuje inwestora dla hotelu Interferie Medical SPA

KGHM TFI w 2010 roku objął 67,37 proc. udziałów w spółce Interferie Medical SPA

Opublikowano: 2014-07-10

Główny udziałowiec spółki Interferie Medical SPA, KGHM I FIZAN, zarządzany przez KGHM TFI S.A., podjął działania zmierzające do znalezienia inwestora zainteresowanego nabyciem udziałów w spółce.

Interferie to właściciel czterogwiazdkowego hotelu w Świnoujściu – Interferie Medical SPA. Podpisana umowa pomiędzy KGHM I FIZAN, a Bankiem Zachodnim WBK S.A. obejmuje wsparcie transakcyjne i doradztwo w związku z potencjalną transakcją.

Interferie Medical SPA to inwestycja zrealizowana w listopadzie 2011 r. Hotel zlokalizowany jest w uzdrowiskowej części Świnoujścia, w atrakcyjnym miejscu, w pobliżu promenady i plaży. Zgodnie z założeniami inwestycji, pięciokondygnacyjny budynek, o łącznej powierzchni ponad 28 tys. m2 posiada 308 pokoi, do dyspozycji ponad 600 gości jednocześnie. Ponadto, w obiekcie jest wydzielona strefa SPA, rozbudowana baza wellness z ofertą zabiegów rekreacyjnych, strefa z zabiegami kuracyjnymi z zakresu balneologii, nowoczesna strefa rekreacyjna z basenem, z trzema salami sportowymi, z torami do bowlingu oraz stołami bilardowymi. Hotel posiada również dwie sale restauracyjne, lobby bar i klub nocny oraz siedem sal bankietowo – konferencyjnych o łącznej powierzchni użytkowej 712 m2.

- Hotel Interferie Medical SPA, to jedna z najważniejszych inwestycji podjętych w ramach portfela KGHM I FIZAN. Budowa hotelu została zrealizowana zgodnie z założeniami w kilkanaście miesięcy, a dzisiejszy sukces projektu potwierdza duże obłożenie hotelu oraz rosnąca liczba klientów, zarówno polskich, jak i zagranicznych. Dlatego też, biorąc pod uwagę perspektywy tego rynku oraz konieczność ciągłego podnoszenia standardu infrastruktury hotelowej oraz jakości świadczonych usług, chcemy pozyskać partnera, który przyczyni się do dalszego wzrostu wartości Spółki – mówi Łukasz Chojnacki, Prezes Zarządu KGHM Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych S.A., zarządzającego funduszem KGHM I FIZAN.

Należący do spółki Interferie Medical SPA Sp. z o.o. czterogwiazdkowy hotel to obiekt z rozbudowaną ofertą usług w zakresie hotelarstwa, wypoczynku, rehabilitacji, turystyki zdrowotnej i wellness. Od początku wsparcia finansowego inwestycji udzielił fundusz KGHM I FIZAN, zarządzany przez KGHM Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A. KGHM I FIZAN oraz giełdowa spółka hotelarsko – turystyczna Interferie S.A., które 20 września 2010 roku podpisały umowę objęcia przez KGHM TFI udziałów w spółce zależnej Interferie Medical SPA, w zamian za pakiet 67,37 proc. (czyli 41 309 nowych udziałów) w spółce Interferie Medical SPA, odpowiedzialnej za budowę w Świnoujściu dużego kompleksu wypoczynkowo – konferencyjnego. Koszt inwestycji wyniósł 115 mln zł.

KGHM Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A. zostało zarejestrowane w czerwcu 2009 roku a jego wyłącznym Akcjonariuszem jest KGHM Polska Miedź S.A. Powołanie TFI wpisuje się w realizację długoterminowej strategii KGHM Polska Miedź, która zakłada m.in. dywersyfikację ryzyka inwestycyjnego, dzięki pozyskiwaniu kapitału spoza Grupy KGHM. Utworzenie własnego TFI daje polskiemu gigantowi miedziowemu możliwość stopniowego angażowania się w przedsięwzięcia spoza podstawowego profilu działalności. Struktura formalno – prawna TFI oraz zarządzanych przez nie funduszy inwestycyjnych zamkniętych (FIZ) zapewnia pełną przejrzystość procesu inwestycyjnego.

Interferie z siedzibą w Lubinie już od ponad 20 lat działa na rynku turystycznym, oferując wypoczynek w swoich ośrodkach w wielu atrakcyjnych miejscach Polski oraz pośrednicząc w organizacji kolonii, wczasów oraz pobytów profilaktyczno – leczniczych i sanatoryjno – rehabilitacyjnych.