MCI inwestuje w największego dystrybutora IT w Turcji

MCI kupuje pakiet 11,2 mln akcji Index

Opublikowano: 2013-03-25

MCI. Venture Projects Sp. z o. o. S.K.A., podmiot zależny funduszu MCI.PrivateVentures Fundusz Inwestycyjny Zamknięty kupił od Erola Bilecika, założyciela i większościowego akcjonariusza Indeks Bilgisayar Sistemleri Mühendislik Sanayi ve Ticaret A.Ş (Index), z siedzibą w Istanbule pakiet 11,2 mln akcji, stanowiących 20 % kapitału zakładowego spółki.

Cena nabycia akcji ustalona została na maksymalnym poziomie 4,35 TRL (turecki lir = 1,76 zł) za akcję. Wypłata ostatniej transzy ceny będzie uwarunkowana osiągnięciem przez spółkę Index ambitnych prognoz finansowych w latach 2013-2014, podano w informacji. Skuteczność nabycia akcji uwarunkowana jest zezwoleniem Turkish Competition Authority oraz podjęciem wymaganych prawem zgód korporacyjnych.

Spółka Index notowana jest na ISE (Istanbul Stock Exchange) i wraz ze spółkami zależnymi jest liderem na rynku dystrybucji broadline i value added na terenie Turcji o rocznych przychodach przekraczających 850 mln USD.
Finalizacja transakcji z udziałem MCI.Venture Project Sp. z o. o. S.K.A. spodziewana jest w II kwartale 2013 roku. Transakcja zakupu akcji Index, ma charakter transakcji dokonywanej przez fundusze typu Private Equity z zachowaniem praw akcjonariuszy mniejszościowych. MCI Management S.A. liczy, że najnowszy zakup wpłynie pozytywnie już na wyniki za I półrocze 2013 r.
Warto przypomnieć, że MCI kontroluje również ABC Data, czołowego dystrybutora sprzętu IT w regionie środkowoeuropejskim.