Nieruchomościowy Skarbiec zwiększył kapitał spółki celowej o 14 mln zł

Chodzi o spółkę Skarbiec Nieruchomości 7 budującą Apartamenty Stara Winiarnia w Gdańsku

Opublikowano: 2013-02-23

Skarbiec Rynku Nieruchomości FIZ objął jedną akcję serii C spółki celowej Skarbiec Nieruchomości 7, o wartości emisyjnej niemal 14 mln zł, w zamian za potrącenie wzajemnych wierzytelności.

Skarbiec Nieruchomości 7 to deweloperska spółka celowa powołana do realizacji projektu Apartamenty Stara Winiarnia w Gdańsku. W inwestycji zaplanowano 28 lokali mieszkalnych i usługowych w zespole budynków apartamentowych i hotelowych, o maksymalnie czterech kondygnacjach i łącznej powierzchni ok. 4.500 m.kw. Stoją one na działce o powierzchni ok. 2.551 m.kw. na gdańskim Starym Mieście. Prace budowlane zostały zakończone, a planowany termin ukończenia projektu to bieżący rok.

Skarbiec Rynku Nieruchomości FIZ dąży do osiągnięcia celu inwestycyjnego przede wszystkim poprzez nabywanie i obejmowanie akcji spółek, których działalność obejmuje inwestowanie oraz obrót na polskim rynku nieruchomości, głownie w segmencie budownictwa mieszkaniowego. Fundusz ruszył na początku listopada 2004 roku. Ustalony czas jego funkcjonowania to 10 lat.