Spółka należąca do Ipopema FIZAN 44 kupuje księgarnie Weltbild

Fundusz stał się właścicielem księgarni poprzez spółkę Dressler

Opublikowano: 2013-02-11

Dressler spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Dublin S.K.A., której udziałowcem jest Ipopema Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Aktywów Niepublicznych 44, przejęła sieć księgarń należących do grupy wydawniczej Verlagsgruppe Weltbild. Grupa jest również właścicielem jednego z największych w Polsce wydawnictw – Świat Książki.

Do końca marca 33 księgarnie oraz 3 franczyzy Weltbildu zostaną przejęte przez firmę Dressler, działającą m.in. na rynku księgarskim. Tym samym przejmie ona również umowy najmu lokali. Do czasu przeprowadzenia rebrandingu, latem br., nabywca zachowa również prawo do używania nazwy marek – Weltbild oraz Świat Książki, choć w sprawie sprzedaży wydawnictwa trwają odrębne rozmowy. Kwota transakcji nie została podana.

W grudniu 2012 roku niemiecka grupa wydawnicza Verlagsgruppe Weltbild ogłosiła decyzję o wycofaniu się z rynku polskiego i jednoczesnej kontynuacji rozmów w sprawie sprzedaży poszczególnych aktywów. W ich wyniku firma znalazła nabywcę dla sieci księgarń. Trwają rozmowy w sprawie sprzedaży wydawnictwa Świat Książki i sklepu internetowego Weltbild.pl.