Tar Heel Capital II FIZAN zainwestował w spółkę z branży diagnostyki obrazowej

Fundusz został właścicielem 85% udziałów spółki KIE

Opublikowano: 2014-02-27

Fundusz Tar Heel Capital II FIZAN (THC II) został właścicielem 85% udziałów spółki KIE. Spółka z siedzibą w Niepruszewie woj. wielkopolskie od ponad 20 lat aktywnie działa w segmencie diagnostyki obrazowej. Firma prowadzi 12 własnych ośrodków Tomografii Komputerowej i Rezonansu Magnetycznego – prowadzonych pod marką TOMMA – oraz obsługuje blisko 40 innych w zakresie rozwiązań sprzętowych, serwisu i teleradiologii.

Fundusz wraz z dotychczasowymi właścicielami spółki, którzy pozostają w niej jako mniejszościowi udziałowcy, planuje dynamiczny rozwój firmy poprzez otwieranie nowych placówek i możliwe akwizycje już istniejących obiektów. W ciągu ostatnich 12 miesięcy Spółka zainwestowała w rozwój własnych rozwiązań informatycznych i otwarcia 4 nowych obiektów blisko 15 mln zł.
Unikalne techniczne i informatyczne kompetencje KIE pozwalają jej na efektywne zarządzanie rozproszoną siecią ośrodków i prowadzenie rentownej działalności w mniejszych miejscowościach.

- Wierzę, że dzięki zrealizowanej transakcji założona przez nas spółka będzie mogła myśleć o szybszym i odważniejszym rozwoju. Nie bez znaczenia jest fakt, że razem z naszym partnerem podzielamy wizję dalszego rozwoju Spółki i liczymy na pełne wyjście z inwestycji w kilkuletniej perspektywie – powiedział Karol Konieczny, współwłaściciel KIE.

- Doskonała znajomość rynku sprzętu medycznego, jego serwisu oraz wysokie kompetencje w dziedzinie informatyki decydują o niezwykle wysokiej efektywności operacyjnej przejmowanej spółki. Wierzymy, że te atuty w połączeniu z naszym doświadczeniem w zakresie finansowania rozwoju i akwizycji pozwolą na przyspieszyć organiczny rozwój KIE oraz wziąć udział w konsolidacji tego rynku – mówi Andrzej Różycki, Partner Tar Heel Capital.

KIE to druga inwestycja THC II, drugiego funduszu zarządzanego przez zespół Tar Heel Capital który chce zainwestować w polskie przedsiębiorstwa MSP łączną kwotę 200 mln zł. Strony nie ujawniły wartości transakcji.

Tar Heel Capital zarządza funduszami typu Private Equity. Podmiot działa na polskim rynku od 1998 r., a jego założycielem jest Grzegorz Bielowicki, który do dziś pozostaje Partnerem Zarządzającym THC. Historycznie w portfelu zarządzanym przez Tar Heel Capital znajdowały się m.in. takie spółki jak: Euroroad, Radpol czy Apreo Logistics. W portfelu funduszy THC znajdują się jeszcze spółki: LiveChat, Greenbet, Ekobet-Siekierki, FAM czy Rockfin.