Total FIZ celuje w duże, przemysłowe i dywidendowe firmy

Zarządzający funduszem na razie nie planują emisji certyfikatów w tym roku

Opublikowano: 2013-02-18

Total Fundusz Inwestycyjny Zamknięty stawia w tym roku przede wszystkim na akcje dużych, przemysłowych firm płacących dywidendę, powiedział portalowi Fiz.pl zarządzający funduszu Konrad Łapiński.

- Nasza strategia na ten rok opiera się przede wszystkim na inwestycjach w akcje notowane na rynku giełdowym. Uważam, że najlepsze perspektywy mają spółki duże, przemysłowe o przejrzystych biznesach i płacące dywidendę. Rozglądam się również za firmami z innowacyjnym profilem biznesowym, dającymi możliwość ekspozycji na unikalne rynki, nie tylko w skali kraju, ale wręcz w ujęciu globalnym – poinformował Fiz.pl Łapiński. Według niego obecna sytuacja na warszawskiej giełdzie to w dużym stopniu odreagowanie po niedawnej nadpodaży akcji dużych instytucji finansowych.

- Na zachodnich giełdach nic strasznego się nie dzieje, a kiedy zajrzy do nas zagraniczny kapitał – zobaczymy – dodał zarządzający Total FIZ, zaznaczając że pozostaje pozytywnie nastawiony do rynku akcji w tym roku. Total FIZ nie planuje emisji certyfikatów w tym roku. – Taka emisja odbyła się w roku ubiegłym, ale my jesteśmy „kameralnym” funduszem i takim chcemy pozostać – konkluduje Łapiński.

Według informacji funduszu, Total FIZ jest zarządzany aktywnie. Ma za zadanie inwestować w różne instrumenty finansowe, w tym w szczególności w akcje. Fundusz nie jest funduszem „benchmarkowym”. Przewidywana alokacja portfela wahać się będzie od minimalnie: -50% do maksymalnie: +150%. Fundusz będzie wykorzystywać instrumenty pochodne.