W Investments chce otworzyć trzy FIZ-y po 100 mln zł każdy

Ponadto spółka łączy się z giełdową firmą Internet Group

Opublikowano: 2013-06-14

Grupa inwestycyjna W Investments ma w planach na ten rok utworzenie trzech nowych funduszy inwestycyjnych zamkniętych.

- Pierwszy, który ruszy w czerwcu, inwestować ma w tzw. czyste technologie, kolejny w budowę domów spokojnej starości dla wymagających klientów, trzeci lokować będzie pieniądze klientów w tzw. distressed assets – aktywa o dużym potencjale zwrotu, które trzeba dofinansować, by uwolnić pełen potencjał – wyjaśnia kontrolujący grupę Piotr Wiśniewski, cytowany przez „Rzeczpospolitą”.

Według jego słów, każdy z FIZ-ów ma docelowo pozyskać oraz zainwestować do 100 mln zł. Obecnie W Investments zarządza FIZ lokującym środki w ziemię rolną oraz WI Czysta Technologia FIZ, który jest funduszem inwestycyjnym zamkniętym aktywów niepublicznych i ma dokonywać inwestycji w przedsiębiorców, w szczególności – innowacyjnych lub prowadzących działalność badawczo – rozwojową w obszarze czystej technologii, a więc produktów, usług lub procesów tworzących wartość w oparciu o wykorzystanie odnawialnych zasobów lub skutkujący mniejszym obciążeniem środowiska naturalnego niż procesy konwencjonalne.

Ponadto spółka łączy się z giełdową firmą Internet Group. W portfelu firma ma takie spółki jak telekomunikacyjny Tele-Polska Holding, dewelopera Platinum Properties Group (obie planują przeniesienie z NewConnect na GPW) oraz zajmującą się sprzedażą energii firmę Green.